isMobile() ) { // classımızın isMobile methodunu çağırdık $number="1"; }else{ $number="4"; } ?> Sıkça Sorulan Sorular | Technohom
isMobile() ) ? "" : "

"?>FİYAT TALEP
FORMU
isMobile() ) ? "" : "
"?>isMobile() ) ? "" : "
"?>0312 283 6880
0312 283 6880    Yeşilova Mahallesi 4023.Sokak SerTower Residence 1/125
Etimesgut / ANKARA

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Technohom nedİr?

Technohom, kaliteli yaşamın bizzat kendisidir. Her türlü konut ve işyeriniz akıllandırılarak, nerede olursanız olun telefonunuzdan kontrolünü sağlamak, müdahalede bulunmak Technohom ile hayal olmaktan çıkıyor. Sistemimiz, 7’den 70’e her yaştan insanın zorlanmadan rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlandı.

Technohom nasıl çalışır?

Technohom, birbiriyle haberleşebilen ve uyum içinde çalışan sayısız unsurun tek bir merkezden kontrolünü sağlar.

Aylık ücret ödeyecek mİyİm?

Biz size, bazı firmaların yapmış olduğu gibi sistem kiralamıyoruz. Sisteme bir kez satın alıyorsunuz ve sistem tamamen sizin oluyor. Tüm sistem kurulduğu andan itibaren 2(İki) yıl geçerli ürün garantisi bulunmaktadır. Gerek görürseniz garantiyi uzatabilir ve periyodik bakım talep edebilirsiniz.

Technohom İle ne derece tasarruf sağlayabİlİrİm?

Öncelik olarak, fabrikasyon seri üretime sahip olduğumuz için diğer sistemlere kıyasla satın alırken bi tasarruf sağlamış oluyorsunuz. Kullanmadığınız elektronik cihazları, lamba ve prizleri sistem üzerinden farkedip kapatarak ortalama %15 tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca Technohom sayesinde ısıtma/soğutma sistemlerinizi ve perde/panjurlarınızı mevsim şartları ve hava durumuna göre programlayarak enerji tüketiminde ortalama %27 tasarruf sağlayabilirsiniz. (Ortalamalar hesaplanırken Elektrik İşleri Etüt İdaresi kaynaklarından faydalanılmıştır.)

Sİstemdekİ bİr cİhazda oluşabİlecek arıza genel sisteme etkİ edİyor mu?

Hayır. Sisteme entegre olmuş herhangi bir cihazda oluşabilecek arıza akıllı sisteminizin geneline bir etki etmemektedir. Örnek olarak; perdeleriniz arızalandığında, klimalarınız hala kontrol edebiliyor olacaksınız.

Technohom olarak garantİnİz ve teknİk servİsİnİz var mı?

Standart sözleşmelerde, müşterimizin tüm ürünleri 2(iki) yıl garanti kapsamındadır. Kullanıcı gerek görürse garanti uzatabilir ve/veya Technohom’un sunduğu periyodik bakım anlaşması yapabilir. Teknik servisimiz her türlü konuda siz müşterilerimize Avrupa standartlarında hizmet vermektedir.

Elektrİk kesİntİsİnde sİstem nasıl çalışacak?

Sistemimiz içerisinde bu tarz problemler için enerji depo etmek için akümülatör bulunmaktadır. Eğer sık sık ve uzun aralıklarla elektrik kesintisi yaşanılan bir bölgedeyseniz akümülatör kapasitesi artırılarak oluşabilecek bu tarz problemlerin önüne geçmiş oluruz. Ayrıca konut genelinde jeneratör var ise zaten problem yok demektir.

İnternet kesİntİsİnde sİstem nasıl çalışacak?

Sistemin bağlı olduğu evinizdeki internette herhangi bir kesilme, kopma veya bağlanamama durumunda; sistem olağan şekilde stabil durumda çalışmaya devam etmektedir. Yalnızca, internet kesintisi devam ettiği sürece ev içerisinden telefonunuz ile kontrol sağlayabilirsiniz. Ev dışından internetiniz düzelmediği sürece kontrol ve müdahale sağlayamazsınız.

Prİze takılı cİhazlar ne kadar enerjİ tüketİr?

Prize takılı kalmış, unutulmuş veya göz ardı edilmiş cihazlar ciddi anlamda enerji tüketimi yapmaktadır. Ofislerde bu tüketim %26 civarındayken, evlerde bu %40’ lara kadar çıkabilmektedir. Tabi ki bu ortalama bir değerdir. Sizin dikkatiniz, kullanımız veya cihaz yoğunluğunuz bu sayıları artırıp azaltabilir. Lakin prizlerde bırakılan cihazlar ciddi anlamda gereksiz enerji tüketmektedir.

Akıllı sİstemİn fİyatı ne kadar?

Bu ucu fazlasıyla açık, projelendirmeden cevaplanması mümkün olmayan bir sorudur. Ev otomasyon sistemlerini bir cep telefonu olarak düşünün. Ne kadar özellikli bir cihaz istiyorsanız, alacağınız cihazın fiyatı istekleriniz doğrultusunda artmaktadır. Akıllı sistemlerde o şekildedir. Konut veya iş yerinizi ne kadar kapsamlı bir şekilde kontrol etmek istiyorsanız, ne kadar çok özellik istiyorsanız fiyatı ona göre artmaktadır. Fakat şunu söylemekten çekinmiyoruz. Çin malı sistemlerden biraz pahalı, Avrupa malı sistemlerden çok çok uygun fiyatlara sahibiz. Bizim sistemimiz de Avrupa malı ama bizim sistemimizin diğer Avrupa sistemlerinden ucuz olmasının tek sebebi fabrikasyon seri üretime sahip olmamızdır.

Top